کنکور

عاشقی و روابط عاطفی در زمان کنکور

روابط عاطفی یا به زبان ساده‌تر عشق و عاشقی در زمان کنکور ممکن است داوطلبان را درگیر کند. روابط عاشقانه و عاطفی یا قبل از ورود به سال کنکور سراغ فرد آمده یا در حین زمان کنکور ایجاد می‌شود. این روابط یا پسرها یا دخترها و گاهی اوقات هردو را به دلیل دوجانبه بودن ارتباط تحت تأثیر قرار می‌دهد. گاهی این روابط ممکن است به شکست بینجامد و آسیب آن دوچندان می‌شود. در این زمان بخصوص ممکن است این روابط آسیب‌های جدی به آینده فرد وارد کند و مانع رسیدن به نتیجه مطلوب در زمان کنکور شود.

پس اگر در چنین شرایطی قرار گرفتیم بهتر است این شرایط را مدیریت کنیم تا دچار آسیب نشویم و بتوانیم سال کنکور را از همه جهت تحت مدیریت قرار دهیم؛ زیرا در این برهه از زمان اولویت با کنکور هست چراکه آینده شغلی و اجتماعی ما تحت تأثیر این رویداد است. پس اگر این دغدغه یا مساله سراغ شما آمده با ما در ارتباط باشید.

گروه مشاور برتر پاسخگوی سوالات شماست

برای پاسخ سوالات خود در مورد مدیریت روابط عاشقانه و عاطفی در کنکور با ما تماس بگیرید

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

آسیب‌های عاشقی و روابط عاطفی در زمان کنکور

اصلی‌ترین آسیبی که عاشقی در دوران کنکور به فرد وارد می‌کند، کاهش کیفیت و کمیت مطالعه فرد است. فردی که خواسته یا ناخواسته درگیر روابط عاشقانه و عاطفی در دوران کنکور شده باید زمانی را برای مخاطب خود در نظر داشته باشد. همچنین زمانی که در حال مطالعه است به دلیل رؤیاپردازی تمرکز کافی برای مطالعه ندارد.

زمانی که فرد عاشق برای مخاطب خود در نظر می‌گیرد نیز از وقت مفید او برای مطالعه می‌کاهد. طبیعتاً فرد عاشق باید زمانی را برای صحبت کردن و بیرون رفتن با مخاطب خود در نظر بگیرد. به دلیل شیرینی و جذابیت‌های این روابط، فرد مدت‌زمان بیشتری را برای آن اختصاص  می‌دهد و یا در مدیریت زمان به مشکل برمی‌خورد. درنتیجه روابط عاشقانه و عاطفی فرد را از مسیر اصلی خود که موفقیت در کنکور سراسری است دور می‌کند.

زمانی که فرد عاشق در حال مطالعه مطالب درسی است به دلیل رؤیاپردازی تمرکز کافی بر مطالب درسی ندارد. این مورد باعث حواس‌پرتی فرد شده و از کیفیت مطالعه فرد می‌کاهد. همچنین فرد به دلیل نداشتن تمرکز کافی و ایجاد دغدغه غیرضروری، برنامه‌ریزی صحیحی نداشته و نمی‌تواند به‌درستی برنامه خود را اجرا کند.

به‌عنوان‌مثال اگر فرد 10 ساعت زمان برای مطالعه گذاشته باشد. این فرد به دلیل عدم تمرکز کافی بازدهی فرد کم شده و درواقع این مدت درس خواندن، زمان واقعی فرد درس خواندن او نیست. اگر در زمان مطالعه تمرکز کافی نداشته و یا دچار حواس پرتی می شوید حتما از راه کارهای علمی و اصولی مشاورین ما استفاده کنید.

گروه مشاور برتر پاسخگوی سوالات شماست

برای پاسخ سوالات خود در مورد مدیریت روابط عاشقانه و عاطفی در کنکور با ما تماس بگیرید

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

جلوگیری از عاشقی و روابط عاطفی در زمان کنکور

دوستان اگر تا این لحظه عاشق نشدید لطفاً خود را درگیر روابط عاطفی نکنید!. برای شخصی که وارد رابطه عاطفی نشده است توصیه قطعی پیشگیری است. برای پیشگیری بهترین راه فیلتر کردن مواردی است که فرد را درگیر مسائل عاشقانه و عاطفی می‌کند.با موارد زیر با حساسیت بیشتری برخورد کنید:

  • موسیقی و آهنگ‌های عاشقانه
  • فیلم و سریال‌های با موضوع روابط عاشقی و عاطفی
  • محدود کردن ارتباط با افرادی که درگیر مسائل عاشقانه هستند
  • نهایتاً شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، واتس آپ و …

پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. دور بودن از عشق و عاشقی در دوران کنکور بهترین گزینه برای گذاشتن بیشترین تمرکز برای کنکور است.

محدود کردن فیلم و موسیقی عاشقانه

در اوقات فراغت و استراحت همه ما معمولاً سراغ تماشای فیلم، سریال و گوش دادن به موسیقی می‌رویم. روابط عاشقانه و عاطفی یکی از جذاب‌ترین موضوعات برای سازندگان این آثار است و همیشه مخاطب بالایی دارد. اما فرد کنکوری باید تا جایی که امکان دارد خود را از این فضا دور کند. تماشای فیلم‌های عاشقانه، گوش دادن به آهنگ‌های نوستالژیک عاشقانه، خاطرات گذشته فرد را زنده می‌کند. این فیلم ها با عوض کردن حال و هوای فرد، او را از درس خواندن و تمرکز کافی برای مطالعه دور می‌کند. پس بهتر است برای استراحت و اوقات فراقت در زمان کنکور، سراغ فیلم‌های انگیزشی، علمی، مستند و هر محتوایی غیر از موضوعات عاشقانه برویم.

محدود کردن ارتباط با افراد عاشق!!!!

ارتباط با افرادی که خود را درگیر مسائل عاشقانه کرده‌اند هم می‌تواند خواسته یا ناخواسته فرد را تحت تأثیر قرار دهد. باید قبول کرد همه ما چه بخواهیم، چه نخواهیم تحت تأثیر محیط اطراف هستیم. پس باید با آگاهی و هوشیاری تا حد امکان خود را از مسائل عاشقانه و افرادی که خود را درگیر این مسائل کرده‌اند دورنگه داریم و اولویت خود را کنکور و ارتباط با افرادی که درگیر کنکور هستند قرار دهیم.


حتماً بخوانید: انتخاب رشته کنکور سراسری


مدیریت شبکه‌های اجتماعی برای جلوگیری از عاشقی

شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، واتس آپ و … بخش جدایی‌ناپذیر زندگی روزمره اکثر افراد شده است. طبیعتاً کنکوری‌ها نیز از این قائله مستثنا نیستند. این شبکه‌های اجتماعی ارتباط بین افراد را خیلی آسان‌تر کرده است. افراد با کمترین هزینه می‌توانند ارتباط متنی، تصویری و حتی ویدئویی داشته باشند. باید به این نکته توجه کرد که اگر از شبکه‌های اجتماعی به‌طور صحیح و در مسیر کنکور استفاده شود. مثل ارتباط راحت‌تر با مشاور، استفاده از ویدئوهای آموزشی، انگیزشی و مطالب درسی می‌توانند به مدیریت زمان و بالا بردن کیفیت آموزشی کمک بسزایی کند؛ اما باید هوشیارانه از این ابزار مفید استفاده کرد. اگر شبکه‌های مجازی باعث ارتباط با جنس مخالف و یا زمینه‌ساز آن شود باید استفاده از آن را محدود کرد. در صورت ایجاد این ارتباط و مختل کردن عملکرد درسی داوطلب کنکوری به‌طور کامل آن را حذف کرد.

شبکه‌های اجتماعی مانند چاقوست و باید به‌درستی از آن در مسیر کنکور استفاده کرد.

اگر در زمان کنکور عاشق شدیم چه کنیم؟

اگر شما خواسته یا ناخواسته وارد رابطه عاطفی در زمان کنکور شده‌اید باید با استفاده از راهکارهایی که در ادامه این مطلب بیان می‌شود تا حد امکان از آسیب‌هایی که ذکر شد جلوگیری کنید. اگر به این نتیجه رسیدید که نمی‌توان رابطه را قطع کرد راه‌کارهای زیر می‌تواند مفید باشد:

قطع رابطه با توافق دوطرف

اگر می‌توانید در صورت توافق طرفین رابطه عاشقانه در حال حاضر قطع کنید. در این حالت با دادن تعهد از سوی دو طرف رابطه عاشقانه را به بعد از کنکور موکول کنید. کنکور سال سرنوشت‌ساز زندگی هر فرد است. آینده شغلی فرد تا حد زیادی وابسته به نتیجه کسب‌شده در کنکور سراسری است. پس منطقی‌ترین گزینه تمرکز بیشتر برای کنکور و قطع و محدود کردن روابط عاشقانه است.

رابطه مدیریت شده

اگر قطع رابطه برایتان مقدور نیست، بهتر است مدیریت زمانی داشته باشید، بدین معنا که زمان صحبت کردن و بیرون رفتن در ساعات مشخصی باشد. با داشتن برنامه زمانی مشخص برای هرکدام از موارد ذکرشده روز و ساعت مشخصی تعین کنید. ترجیحاً بین زمان‌های صحبت یا دیدار حضوری فاصله زمانی باشد تا اجرای برنامه‌ریزی درسی دچار اختلال نشود.

بهترین کار قطع رابطه عاشقانه و  یا به تعویق انداختن آن است.

ممکن است شخصی بعد از شکست در رابطه عاطفی وارد رقابت کنکور شود. در این حالت به دلیل آن‌که در شرایط روحی مناسبی قرار ندارد. ممکن است تمرکز کافی برای زمان گذاشتن در جلو بردن برنامه درسی را نداشته باشد. این فرد باید حتماً اولویت‌بندی داشته باشد که آیا در این شرایط حساس و سرنوشت‌ساز باید زمان را خرج غم و غصه کرد. یا اینکه برای به دست آوردن آینده‌ای روشن و فرصت‌های پیش رو زمان را صرف به دست آوردن موفقیت کرد. درصورتی‌که در این امر موفق نیستید می‌توانید از تجربه مشاورین مجرب ما استفاده کنید.

گروه مشاور برتر پاسخگوی سوالات شماست

برای پاسخ سوالات خود در مورد مدیریت روابط عاشقانه و عاطفی در کنکور با ما تماس بگیرید

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن