کنکور

ثبت‌نام کنکور سراسری 99

هرساله داوطلبان بسیاری برای ورود به دانشگاه‌های برتر کشور در آزمون کنکور سراسری که از طریق سازمان سنجش برگزار می‌شود، با ثبت‌نام کنکور سراسری باهم رقابت می‌کنند. البته در حال حاضر بالای 85 درصد رشته‌های دانشگاهی در دانشگاه دولتی، دانشگاه آزاد، دانشگاه‌های غیرانتفاعی، دانشگاه پیام نور و علمی کاربردی پذیرش بدون کنکور دارند؛ اما برای ورود به رشته‌های پرطرفدار مانند پزشکی پیراپزشکی و حقوق، مهندسی و … داوطلبان باید در آزمون کنکور سراسری شرکت کنند.

شرایط ثبت‌نام کنکور سراسری، نحوه ثبت‌نام کنکور سراسری، سایت ثبت‌نام، زمان ثبت‌نام کنکور، زمان برگزاری کنکور سراسری و زمان انتخاب رشته کنکور و همچنین منابع نظام جدید و نظام قدیم و … از سؤالاتی است که ذهن داوطلبان کنکور را به مشغول کرده است. عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهام در مورد ثبت نام کنکور سراسری، منابع و … می‌توانند در قسمت نظرات سوالات خود را مطرح کنند. همچنین با تماس با گروه مشاور برتر می‌توانید پاسخ سوالات خود در زمینه ثبت نام کنکور سراسری را دریافت کنید.

گروه مشاور برتر پاسخگوی سوالات شماست تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل با شماره

021-66038128

منابع کنکور سراسری 99 با حذفیات

کنکور سراسری 99 با دو آزمون با منابع نظام جدید و نظام قدیم برگزار می‌شود.

داوطلبان براساس علاقه مندی خود می‌توانند نظام آزمایشی کنکور خود را انتخاب کنند.

همانند سال های قبل کنکور سراسری 99 نیز شامل دروس عمومی و دروس اختصاصی است.

در لینک زیر منابع برای دو گروه آزمایشی ذکر شده آورده شده است:

 دریافت فایل فهرست كتب منابع آزمون سراسري سال 1399، نظام قديم و نظام جديد 3-3-6  فرمت PDF

حذفیات منابع کنکور سراسری 99 نظام جدید و نظام قدیم

بر اساس اطلاعیه سازمان سنچش برخی از مطالب درسی منابع کنکور سراسری 99 حذف شده که جزئیات آن در دو لینک زیر قرار داده شده است:

زمان ثبت‌نام کنکور سراسری 99

زمان ثبت‌نام کنکور سراسری معمولاً اواخر بهمن‌ماه است که برای کنکور سراسری 99 از 16بهمن تا 24 بهمن ماه است.

همچنین برای داوطلبانی که در زمان ثبت‌نام اطلاعات خود را اشتباه وارد کرده‌اند و یا مدارکشان مانند سهمیه و معدل و … کامل نیست زمانی برای ویرایش مجدد در نظر گرفته می‌شود.

تاریخ‌ ثبت نام و برگزاری کنکور سراسری 99

زمان برگزاری کنکور سراسری 99 به دلیل کرونا به تعویق افتاد و براساس اطلاعیه سازمان سنجش زمان قطعی آخر مرداد ماه اعلام شده است. آزمون سراسری در دو وز 30 و 31 مردادماه برگزار خواهد شد.

 • زمان ثبت نام کنکور سراسری 99 از 16 تا 24 بهمن ماه
 • زمان برگزاری آزمون کنکور سراسری 30 و 31 مردادماه

حتما بخوانید: همه چیز درباره معافیت تحصیلی


مدارک ثبت‌نام کنکور سراسری 99

داوطلبان کنکور سراسری 99 بعد از مطالعه دفترچه شماره 1 شرکت در کنکور سراسری 99 باید مدارک زیر را آماده کرده مراحل ثبت‌نام تکمیل کنند:

 • خرید سریال ثبت‌نام از سایت سازمان سنجش
 • مراجعه به سامانه جمع‌آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی به نشانی http://dipcode.medu.ir و دریافت کدهای سوابق تحصیلی
 • تکمیل فرم شماره 2 با توجه به سوابق و کدهای مناطق آموزشی و تائید آن توسط موسسه آموزشی فارغ‌التحصیلی
 • اسکن عکس پرسنلی
 • ثبت‌نام در سامانه سازمان سنجش و دریافت رسید ثبت‌نام

 و درنهایت تا یک روز قبل از برگزاری آزمون کارت ورود به جلسه را از سایت سازمان سنجش دریافت کرده و در آزمون شرکت می‌کنند.

این افراد تنها مجاز به انتخاب رشته‌های دوره های غیر روزانه هستند.

دانشجویانی که در دوره کاردانی تحصیل می­کنند در صورت فارغ‌التحصیلی تا پایان شهریورماه نیازی به انصراف ندارند.


حتما بخوانید: همه چیز درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد


شرایط ثبت‌نام کنکور سراسری 99

 • داشتن مدرک پیش‌دانشگاهی برای داوطلبان نظام قدیم
 • داشتن دیپلم 12 ساله برای داوطلبان نظام جدید
 • داشتن مدرک کاردانی برای دارندگان دیپلم نظری و فنی و کاردانش
 • نداشتن تعهد خدمت برای ثبت‌نام (برای فارغ‌التحصیلان وزارت بهداشت)
 • انصراف از دانشگاه برای دانشجویان دوره روزانه تا تاریخ 25 اسفند
 • دانشجویان دوره شبانه، پردیس خودگردان، آزاد، پیام نور، غیرانتفاعی و علمی کاربردی نیازی به انصراف در زمان ثبت‌نام کنکور ندارند.
 • دانشجویان اخراجی پس از تسویه‌حساب و در صورت نداشتن مشکل نظام‌وظیفه می‌توانند در آزمون ثبت‌نام کنند.
گروه مشاور برتر پاسخگوی سوالات شماست تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل با شماره

021-66038128

کنکور نظام جدید یا کنکور نظام قدیم

با توجه به اینکه کتاب‌های درسی داوطلبان نظام جدید یا سال دوازدهمی‌ها تغییر کرده است، در سال جاری سؤالات مجزا برای این داوطلبان طرح می‌شود. درواقع امسال در کنکور سراسری 99 مانند سال قبل نوع سؤال خواهیم داشت، یکی سوالات با منابع نظام قدیم آموزشی و یک نوع سؤال برای دانش آموزان پایه دوازدهم.

در کنکور سراسری 99 داوطلبان به دلخواه میتواند در کنکور نظام جدید یا نظام قدیم شرکت کنند.

داوطلبان باید توجه داشته باشند که بر اساس برگزاری کنکور با دو نوع سؤال، ظرفیت‌های مجزا برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم در نظر گرفته نشده است؛ یعنی همه داوطلبان بر اساس نمرات کسب‌شده یا تراز آزمون در کنکور باهم رقابت می‌کنند و افرادی که در آزمون نمرات بالاتری کسب کنند شانس بیشتری برای ورود به رشته‌ها و دانشگاه‌های برتر رادارند. درواقع کنکور نظام جدید و کنکور نظام قدیم هیچ اولویتی برای داوطلبان و ظرفیت و سهمیه جدا ایجاد نمی‌­کند.

تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99 برای داوطلبان نظام جدید به‌صورت 30 درصد مثبت برای دروس نهایی و برای داوطلبان نظام قدیم به‌صورت 25 درصد برای دیپلم و 5 درصد برای پیش‌دانشگاهی (داوطلبانی که از سال 90 به بعد پیش‌دانشگاهی گرفته‌اند) و درمجموع 30 درصد به‌صورت مثبت است.

دانلود دفترچه کنکور سراسری

برای ثبت‌نام کنکور سراسری داوطلبان نیاز به برگه‌ها کد شهر محل تحصیل، قوانین مستند و … دارند. کلیه اطلاعات مربوطه همه‌ساله در دفترچه ثبت‌نام کنکور سراسری شماره 1 منتشر می‌شود که دفترچه کنکور سراسری سال 98 از طریق این لینک قابل دانلود است.

در دفترچه شماره 2 یا دفترچه انتخاب رشته نیز اطلاعات مربوط به شرایط انتخاب رشته، کد رشته محل‌های انتخابی، ظرفیت دانشگاه­ها، شرایط و ضوابط دانشگاه‌ها با شرایط خاص و … درج‌شده که از طریق این لینک امکان دانلود دفترچه شماره 2 یا دفترچه انتخاب رشته سال 97 امکان‌پذیر است.

علاوه بر دفترچه‌های فوق که در زمان ثبت‌نام و انتخاب رشته منتشر می‌­شود، دفترچه‌های اصلاحی نیز که معمولاً شامل کد رشته محل­ های اضافه‌شده، شرایط دانشگاه‌های خاص، زمان مصاحبه و … است، بعد از تاریخ انتشار دو دفترچه اصلی منتشر می­شود. لذا داوطلبان تا پایان زمان انتخاب رشته باید پیگیر دفترچه‌های اصلاحی منتشرشده از طریق سازمان سنجش باشند.

گروه مشاور برتر پاسخگوی سوالات شماست تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل با شماره

021-66038128

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫7 نظرها

 1. سلام و وقت بخیر ببخشید من سوالی داشتم اینکه من قبلا دانشجوی دانشگاه روزانه بودم بعد انصراف دادم و از یکسال فرصت انصرافی استفاده کردم و امسال دانشگاه آزاد قبول شدم.الان میتونم کنکور99 شرکت کنم و بعد از قبولی،،، از دانشگاه آزاد انصراف بدم؟ انصراف دوم مشکلی نداره برا نظام وظیفه؟ شنیدم قانونی راجع به انصراف تصویب میخاد بشه خیلی از راهنمایی شما ممنونم

  1. با سلام
   با توجه به قوانین نظام وظیفه در حال حاضر شما از مقطع دیپلم تا دکتری تنها یک بار مجاز به انصراف و تکرار مقطع تحصیلی هستید و شما از این گزینه استفاده کردید و در امکان انصراف دوم و استفاده از معافیت تحصیلی برای بارسوم امکان پذیر نیست. البته در مواردی خاص افراد با اعتراض و ارجاع به دیوان عدالت اداری توانسته اند برای دفعات بیشتر هم از معافیت تحصیلی استفاده کنند اما این موارد حالت عمومی ندارد.

   1. با سلام مجدد ببخشید از کجا میتونم برای اعتراض که فرمودید اقدام کنم ممنون میشم بیشتر توضیح بدید

    1. برای اعتراض بعد از قبولی باید به دیوان عدالت اداری مراجعه کرده و اعتراض خود را ثبت کنید اما این نکته را مد نظر داشته باشید که رای دیوان به صورت موردی صادر می شود و به صورت قطعی و صد در صد نمی توان از قبل امکان نتیجه گرفتن را پیش بینی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن