کنکور

رتبه قبولی رشته‌های ریاضی

اطلاع از رتبه قبولی رشته‌های مختلف دانشگاهی برای انتخاب رشته کنکور ریاضی و حتی برنامه مطالعاتی کنکور ضروری است. سهمیه‌های مختلف مناطق سه‌گانه و حتی ایثارگری برای هر رشته رتبه‌های متفاوتی را در دانشگاه خاص نیاز دارند. علاوه بر این بر اساس بومی گزینی دانشگاه رتبه داوطلب در نوع پذیرش دوره که شامل روزانه، شبانه، پردیس، پیام نور، غیرانتفاعی و ظرفیت مازاد نیز تأثیرگذار است. در این مقاله رتبه‌های قبولی کنکور 97 در رشته‌های مختلف برای نوع پذیرش به‌صورت روزانه، نوبت دوم و … ارائه‌شده تا داوطلبان با شناخت کافی در مورد حدود رتبه‌های قبولی رشته‌های موردعلاقه انتخاب رشته کنکور اصولی داشته باشند. عزیزان در صورت داشتن هرگونه ابهام می‌توانند در بخش نظرات و پیشنهاد‌ها سؤالات خود را مطرح کنند تا توسط گروه مشاور برتر پاسخ داده شود.

گروه مشاور برتر پاسخگوی سوالات شماست تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

چه رشته‌ای چه رتبه‌ای کنکور ریاضی

بدون شک یکی از دغدغه‌های داوطلبان کنکور ریاضی اطلاع از رتبه قبولی رشته‌های موردنظر در انتخاب رشته کنکور ریاضی است. می‌توان گفت بیشتر داوطلبان کنکور ریاضی با سؤال برای چه رشته‌ای چه رتبه‌ای نیاز دارم مواجه شده‌اند. در این بخش پاسخ این سؤال را برای بیشتر رشته‌ها و حتی نوع پذیرش در دانشگاه‌های مختلف می‌توان یافت. در جدول زیر اطلاعات قبولی داوطلبان برای رتبه‌های دورقمی تا پنج‌رقمی برای سهمیه‌های مناطق درج‌شده است. داوطلبان برای مشاهده اطلاعات دلخواه باید موارد زیر را لحاظ کنند:

  • برای اطلاع از رتبه‌های زیر ده هزار برای هر سهمیه حدود رتبه به‌صورت مضربی از 500 را در قسمت جستجو وارد کنید. به‌عنوان‌مثال با واردکردن عدد 6500 رشته‌های قبولی رتبه‌های 6000 تا 6500 نمایش داده می‌شود.
  • برای اطلاع از رتبه‌های بالای ده هزار حدود رتبه را به‌صورت مضربی از هزار را در قسمت جستجو وارد کنید.
  • همچنین برای مشاهده رتبه‌های لازم برای هر رشته کافی است عنوان رشته خود را در قسمت جستجو تایپ کنید. به‌عنوان‌مثال مهندسی برق یا مکانیک
  • برای اطلاع از قبولی رشته‌های مختلف در شهر دلخواه نیز تنها عنوان شهر را قسمت جستجو تایپ کنید.

درصورت استفاده از موبایل اعداد را به زبان انگلیسی وارد کنید

[table id=30 /]
[table id=31 /]
[table id=32 /]

نکته‌ای که حتماً باید مدنظر داوطلبان قرار گیرد این است که اطلاع از رتبه‌های قبولی رشته‌ها برای داشتن دید کلی نسبت به رتبه سهمیه‌های مختلف است و طبیعتاً نمی‌تواند رتبه قبولی برای سال بعد نیز باشد. عواملی مثل تغییر ظرفیت دانشگاه تغییرات سهمیه و یا حتی گرایش داوطلبان به سمت رشته خاص می‌تواند حدود رتبه‌های قبولی را به نسبت سال‌های قبل جابجا کند. نوع چیدمان رشته‌ها می‌توانند تأثیر عوامل ذکرشده را به حداقل برساند. در لینک انتخاب رشته کنکور سراسری که در ادامه مطلب قرار داده‌شده است اطلاعات کلیدی در مورد نوع چیدمان، ظرفیت دانشگاه و … قرار داده‌شده است.

داوطلبان با در نظر گرفتن رتبه لازم برای قبولی رشته‌های دلخواه در زمان مطالعه برای کنکور سراسری می‌توانند شیوه مطالعه، بودجه‌بندی و زمان خود را به‌درستی برنامه‌ریزی کنند. همچنین در زمان انتخاب رشته کنکور بااطلاع از حدود رتبه‌های قبولی دانشگاه می‌توانند انتخاب رشته مناسبی با توجه به نتیجه کسب‌شده در کنکور ریاضی داشته باشند. همچنین برای اطلاع از نکات کلیدی انتخاب رشته کنکور سریع از طریق لینک زیر می‌توانید اطلاعات مفید کسب کنید:


حتما بخوانید: انتخاب رشته کنکور سراسری


گروه مشاور برتر پاسخگوی سوالات شماست تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن